דף הבית  |  אודות  |  רשימת התמונות  |  מפה  |  תערוכות  |  צרו קשר

 

מי אני?


איך אומרים בפייסבוק? "זה מסובך."

נשוי ללילך, אב לשני ילדים מקסימים שמופיעים מדי פעם בתמונות, כלב וחתולה...

לאחר 15 שנות עבודה כמתכנת בהיי-טק, וארבע שנות התנדבות בועד תושבי קריית השרון, השכונה במזרח נתניה בה אני חי מאז 2002, החלטתי להחליף קריירה מהקצה אל הקצה: התחלתי ללמוד לתואר שני בתכנון ערים ואזורים בטכניון ולאחר שנתיים שעברו ביעף גם סיימתי אותו, בהצלחה לא רעה, יש לציין... אני עובד במינהלת התחדשות מרכז העיר נתניה, ועבדתי קצת גם בהתחדשות השוק העירוני של טבריה, מרכז רמלה, הייתי גם עוזר מחקר בטכניון בפרוייקט בבית שאן, ועוד כל מיני דברים שמגיעים לשולחני, בקיצור מטייל הרבה, והמצלמה היא איבר בגוף שלי :)

אני אוהב לצלם, בעיקר מגבוה. לא בעיה גדולה בשבילי, מי שמכיר אותי יודע למה. אני אוהב לצלם מקומות מכמה זויות - לעתים זויות מרחביות ולעתים זויות זמן. לעתים מדובר באותה הזוית אבל עם משחקי זום.

אני מצלם לרוב במצב אוטומט, ונאמן לסדרת PowerShot של קנון - במרץ 2013 קניתי את המתקדמת מסוגה עם זום מדהים - SX50, ומכרתי את ה-SX40, עד סוף 2011 צילמתי על S5, ולפניה A640... הכי אני נהנה מהמסך המפרקי, מאפשר לי להרים ידיים למעלה ולצלם עוד יותר גבוה ממה שאני כבר. מגבוה רואים הכי טוב, כבר אמרתי? ואם זה לא מספיק אני משתדל למצוא איזה מגדל בסביבה D-:

התמונות שאתם רואים באתר לא מעובדות במחשב ולא מחוברות במחשב, אלא מודפסות אחת אחת ואותן אני מדביק אחת לשנייה, ושולח למיסגור.
כן, אני יודע שיש תוכנות שיעשו עבורי את העבודה כמו פוטושופ ופוטוסטיץ', אבל מלתת למחשב לעשות את העבודה אני לא נהנה בכלל.
למען האמת, האתר עושה לתמונות עוול, קשה להבין איך נראית תמונה באורך 2 מטר על מסך של 15 אינץ'.  מה גם שהברק ולעתים גם החדות פחות טובים על המחשב.
לכן אני ממליץ מאד לבוא ולראות אותן במציאות.

נשאלתי האם מה שאני עושה הוא אכן אמנות, אולי ענף חדש בתחום הצילום. תשובתי היא שאולי עליתי על קונספט חדש, לא נתקלתי בדבר כזה מעולם. הסתבר לי שאדריכלים עושים דבר דומה לזה - אבל לא להנאתם אלא למחייתם.  אך עשיתי זאת הרבה לפני שחלמתי ללמוד בפקולטה לארכיטקטורה, ועוד בטכניון... כמו כן הפנו אותי לעבודותיו של דיוויד הוקני, יש דמיון רב ברעיון, אבל גם זה משהו קצת אחר. הוא הרבה יותר אמנותי ממני, אני לא מתיימר להגיע לכך. בינתיים. אני צריך לעיין בעבודותיו יותר ואולי לקבל השראה :) 

לגבי הפן האמנותי, לעתים התמונות "סתם" פנורמות נופיות, כמו זו של גשר הזהב בסן פרנסיסקו, אך אני אוהב להכניס אלמנטים שבהחלט ניתן להגדירם אמנותיים, כמו משחקי זמן ומשחקי זום, למשל בתמונה של קריית השרון מהברך הגדולה צילמתי את הרכבת בזמן נסיעתה - התוצאה היא שבתמונה המחוברת נראית רכבת ארוכה במיוחד. גם את הילדים שלי אני אוהב לשכפל, למשל בתמונת הספורטק
, שזוית הצילום שלה מיוחדת בפני עצמה.

יש לי עוד כמה רעיונות "משוגעים". אבל לא לפירסום עכשיו. נשמור את זה כהפתעה...

 

(C)  כל הזכויות שמורות למוטי פנחסי - הפן האישי  *  C) Moti Pinhassi - The Personal Pan)
דף הבית  |  אודות  |  רשימת התמונות  |  תערוכות  |  צרו קשר  |